Skip Ribbon Commands
Skip to main content

مهندس حائری در این جلسه طی سخنانی با اشاره به اینکه از مجموع 53000 مگاوات پیک بار تابستان سال 96 مقدار 20000 مگاوات مربوطه به سیستمهای سرمایشی بوده این مقدار را  معادل برقمصرفی۴کشورافغانستان،ترکمنستان،آذربایجان و ارمنستان عنوان کرد.

وی بد مصرفی را عامل اصلی چالشهای فراروی صنعت برق و وزارت نیرو برشمرده و بر عزم جهادی برای آگاه سازی و فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی تاکید کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: با کاهش استفاده از تولیدات نیروگاههای آبی در تابستان 97 نسبت به سال 96 ،خواستار اقدام عملی و مساعدت و همکاری آحاد مردم برای مدیریت کردن مصرف انرژی گردید.

DSC01655.JPG

معاون وزیر نیرو کاهش مصارف ادارات دولتی را در تابستان 97لازم الاجرا دانسته و افزودند: با همکاری مردم فهیم  کشورمان و تلاش کارکنان صنعت برق با تمام توان سعی خواهیم کرد با موفقیت از پیک بار 97 عبور کنیم.

حائری تابستان 97 را نقطه شروعی جهت کاهش پیک بار و همینطور انجام عزم جدی در زمینه مدیریت مصرف انرژی در سطح کشور عنوان نمود.

در ابتدای این جلسه مهندس اله مرادی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای زنجان طی سخنانی ضمن ارائه گزارش عملکرد شرکت افزودند: 72در صد از انرژی در استانهای زنجان و قزوین در بخش تولید،صنعت و کشاورزی مصرف می شود.

DSC01636.JPG

وی داشتن پتانسیل بالا در زمینه انرژی های تجدید پذیر ،موقعیت جغرافیایی مناسب و قرار گرفتن در مسیر ترانزیت انرژی  و وجود متقاضیان صنعتی را از ویژگیهای این شرکت برشمرد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای زنجان برنامه ریزی برای توسعه شبکه ،شناسایی نقاط پر تلفات ،مطالعات جامع خازن گذاری ،کاهش تعداد حوادث خطوط و ترانسفورماتور ها را از جمله برنامه های در دست اقدام و آتی این شرکت برشمرد. 


 دیدگاه