Skip Ribbon Commands
Skip to main content

به گزارش روابط عمومی شرکت بر ق منطقه ای زنجان ، در اولین نشست کمیته علمی پیاده سازی مدیریت دانش که با حضور مهندس جلالی معاون توسعه و تحول اداری وزارت نیرو و مهندس رجبی مدیر کل دفتر فناوری ارتباط و مدیریت اطلاعات شرکت توانیرو جمعی از معاونین ، مدیران و کارشناسان صاحب نظر در زمینه مدیریت دانش از استانهای همجواربرگزار شد مهندس اله مرادی مدیر عامل این شرکت اظهار داشت: مدیریت مصرف در سازمانهای دولتی نیاز به تحول اساسی دارد به عبارتی  هرسیستم نرم افزاری که سازمانها آن را پیاده می کنند باید میزان اثر گذاری وآن مورد پایش و دقت نظر قرار گیرد که چه مقدار  موجب صرفه جویی درمصرف انرژی بویژه آب و برق می شود ما باید از همه مسئولین و مدیران سازمانها این درخواست را داشته باشیم تا به پا به پای  مردم در مدیریت مصرف دولت را یاری کنند.


وی در ادامه افزود : امروزه اخلاق مداری یکی از ویژگی های اصلی واولیه سازمانهای پیشرفته و مهم دنیا  به شمار می رودونیروی انسانی بعنوان سرمایه های فکریبا این ویژگی  با خود مسئولیت پذیری ، امانتداری ، پاکدامنی و رعایت مسائل تعهد آوررا وارد سیستم می نمایدکه در این صورت سازمان با دارا بودن آن در هر زمینه ای سیستمی موفق و کوشا خواهد بود

در ادامه این نشست ، مهندس رجبی ، شرکت برق منطقه ای زنجان  را از جمله شرکتهای پیشرو در پایلوت ارتباطات کشور عنوان کرد و اظهار داشت: انتخاب زنجان نشان از ظرفیتهای بالای این استان دراین  زمینه  دارد.

وی در ادامه به اساس مدیریت دانش " تفکر، نوآوری ، خلاقیت "اشاره کرد و چشم انداز مدیریت دانش در وزارت نیرو را  سفر تحول به سوی آگاهی و یادگیری با بکارگیری جمعی در یک فضای هوشمندانه که همراه با نوآوری و خلاقیت باشد عنوان نمود.

بنا برهمین گزارش آموخته ها از پیاده سازی دانش مدل APO در وزارت نیرو در این نشست تشریح شد .

لازم به ذکر است  چارچوب مدیریت دانش APO درک مشترکی از مدیریت دانش در میان کشورهای آسیایی عضو فراهم کرده و بر ارزش این چارچوب، جهت کسب موفقیت‌های سازمانی تأکید می‌نماید.

چارچوب مدیریت دانش APO چارچوبی ساده و جامع است که تمامی عناصر مربوط به یک راهکار مدیریت دانش را نشان داده و به عنوان مرجعی برای تمامی سازمان‌ها تلقی می‌شود. هدف این چارچوب بهبود عملکرد سازمانی با استفاده از مدیریت دانش می باشد.

وزارت نیرو به‌منظور جلوگیری از به هدر رفتن دانش، تجربه و تخصص‌های خبرگان صنعت برق با پیاده‌سازی و استقرار مدیریت دانش در شرکت‌های زیرمجموعة خود، بگونه‌ای تکلیفی برخورد کرده و طی صدور نامه‌ای به این شرکت‌ها ارسال گزارشات متعددی در فواصل زمانی مختلف از روند اجرای فعالیت‌های مربوط به مدیریت دانش را امری الزامی اعلام نموده است.

هدف از اين فعاليت ها قرار گرفتن در مسير صحيح به منظور پياده‌سازي نظام مديريت دانش مطابق با استانداردهاي جهاني است. از جمله فعاليت‌هاي صورت گرفته در اين حوزه مي‌توان به برگزاري سمينارها و کارگاه هاي متعدد آموزشي در صنعت برق اشاره کرد. هم اکنون نيز شرکت هايي همچون برق منطقه‌ای تهران، فارس، زنجان و هرمزگان اقدامات جدی در این زمینه انجام داده و پياده‌سازي مديريت دانش در اين شرکت ها در حال انجام است. همچنین شرکت‌های دیگری نیز در حال طی کردن گام‌های اولیه استقرار مدیریت دانش بوده و در آینده‌ای نزدیک به سطح بلوغ بالاتر دست خواهند یافت.

 

 


 دیدگاه