Skip Ribbon Commands
Skip to main content

دکتر بختیار معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو  طی سخنانی در جمع مدیران صنعت آب و برق استان زنجان برنامه خاموشی صفر برای سال 98 را از برنامه های کلان وزارت نیرو عنوان نموده و بر همکاری تمامی شرکتها جهت نیل به این هدف تاکید کرد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای زنجان نشست مدیران صنعت آب و برق وزارت نیرو در استان زنجان ونیزشرکتهای ایران ترانسفو و پارس سویچ با حضور دکتر بختیار معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو و مهندس رضایی مدیر کل دفتر برنامه ریزی راهبردی و تلفیقی وزارت نیرو در این شرکت برگزار شد.

DSC02786.JPG

در ابتدای این نشست مهندس اله مرادی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای زنجان طی سخنانی  ضمن برشمردن ویژگی های  شرکت و واقع شدن شرکت در کریدور ترانزیت شمال غرب کشور و همچنین وجود شرکتهای مادر تولید کننده تجهیزات صنعت برق در منطقه نظیر ایران ترانسفو وپارس سوئیچ ،استان زنجان را قطب تامین قدرت وبرق والکترونیک مطرح کرد.

DSC02776.JPG

وی  70 درصد مصرف انرژی دو استان زنجان و قزوین  را در بخش مولد  عنوان کرد که50درصدآن در صنعت و 20درصد در بخش کشاورزی عنوان نمود.

 مهندس اله مرادی بر تسریع در اجرای نیروگاه بوئین زهرا به دلیل وجود افت ولتاژ در منطقه تاکید نموده و خواستار همکاری و مساعدت وزارت نیرو در شروع عملیات اجرایی این نیروگاه شد.

در ادامه دکتر بختیار معاون برنامه ریزی وزیر نیرو نیز طی سخنانی با اشاره به وجود خاموشی ها و دلایل بوجود آمدن این خاموشی ها در تابستان ، استمرار فعالیتهای مدیریت مصرف توسط شرکتها در وهله اول و تسری آن به جامعه را خواستار شد. 


وی  برنامه خاموشی صفر را از برنامه های کلان وزارت نیرو برای سال 98 عنوان نموده و از تمامی شرکتها خواست وزارت نیرو را جهت رسیدن به این هدف یاری نمایند.

 ایشان در بخش دیگری  از سخنان خود با اشاره کمبود منابع مالی از شرکتها خواست تا به سمت تامین منابع مالی متعدد نظیر :فاینانس,تسهیلات بانکی،قراردادهای BOT  و BOO   حرکت نمایند.

در ادامه هریک از مدیران عامل شرکتهای وابسته و تابعه وزارت نیرو در استان زنجان  به تشریح آخرین وضعیت شرکت متبوعه و مشکلات و مسائل خود پرداختند.

لازم به ذکر است که در این سفر از نیروگاه های زنجان 1و2 و کارخانجات ایران ترانسفو و پارس سویچ بازدید بعمل آمد.
 دیدگاه